Agim Shehu

Från Wikipedia
Hoppa till navigering Hoppa till sök
Agim Shehu
Född1934
SysselsättningSkribent
Redigera Wikidata

Agim Shehu, född den 10 januari 1934 i Tepelena i Albanien, är en albansk poet.

Verk[redigera | redigera wikitext]

  • Horizonti i kaltërt (1959)[1]
  • Vite pa thinja (1970)[1]
  • Fjalë nga zemra (1977)[1]
  • Gurra e fjalës (1980)[1]
  • Zëri i gjakut (1984)[1]
  • Poezi (1986)[1]
  • Ujvarat e diellit (1988)[1]

Se även[redigera | redigera wikitext]

Källor[redigera | redigera wikitext]

Fotnoter[redigera | redigera wikitext]

  1. ^ [a b c d e f g] Gjovalin shkurtaj och Enver Hysa : Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut