Lista över Sveriges damlandskamper i basket

Från Wikipedia
Hoppa till navigering Hoppa till sök

Här listas Sveriges damlandskamper i basket.

Lista[redigera | redigera wikitext]

Datum År Spelort Match Resultat Övrigt Källor
17 november 1957 Stockholm, Sverige Sverige-Danmark 55-45 [1]
6 januari 1958 Tammerfors, Finland Finland-Sverige 63-72 [1]
3 april 1958 Leipzig, Östtyskland Östtyskland-Sverige 51-20 [1]
7 april 1958 Amsterdam, Nederländerna Nederländerna-Sverige 50-34 [1]
8 april 1958 Bryssel, Belgien Belgien-Sverige 57-22 [1]
4 januari 1959 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 31-54 [1]
19 april 1959 Stockholm, Sverige Sverige- Östtyskland 47-53 [1]
31 oktober 1959 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 17-33 [1]
10 april 1960 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 50-47 [1]
22 april 1960 Stockholm, Sverige Sverige- Nederländerna 38-35 [1]
6 november 1960 Tammerfors, Finland Finland-Sverige 51-52 [1]
4 december 1960 Stockholm, Sverige Sverige- Danmark 46-36 [1]
15 januari 1961 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 32-51 [1]
27 mars 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Belgien 28-45 kval till EM 1962 [1]
28 mars 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Skottland 51-19 kval till EM 1962 [1]
29 mars 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Italien 30-68 kval till EM 1962 [1]
31 mars 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Österrike 27-36 kval till EM 1962 [1]
1 april 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Schweiz 37-44 kval till EM 1962 [1]
3 april 1961 Mulhouse, Frankrike Sverige- Västtyskland 26-35 kval till EM 1962 [1]
15 oktober 1961 Stockholm, Sverige Sverige- Danmark 42-16 [1]
3 december 1961 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 34-51 [1]
25 februari 1962 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 33-29 [1]
30 december 1962 Eindhoven, Nederländerna Nederländerna-Sverige 87-31 [1]
1 april 1963 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 35-31 [1]
10 februari 1963 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 51-23 [1]
5 januari 1964 Kalmar, Sverige Sverige- Danmark 47-21 [1]
9 februari 1964 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 40-58 Första svenska segern över Finland [1]
15 november 1964 Stockholm, Sverige Sverige- Nederländerna 38-40 [1]
31 januari 1965 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 58-38 [1]
16 april 1965 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 54-51 [1]
4 december 1965 Eskilstuna, Sverige Sverige-Finland 32-34 NM 1965 [1]
5 december 1965 Eskilstuna, Sverige Sverige-Finland 40-38 NM 1965 [1]
7 januari 1967 Stockholm, Sverige Sverige-Danmark 43-48 [1]
25 mars 1967 Lahtis, Finland Sverige-Danmark 35-37 NM 1965 [1]
27 mars 1967 Lahtis, Finland Finland- Sverige 42-39 NM 1965 [1]
26 november 1967 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 42-44 [1]
20 april 1968 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 42-46 [1]
21 april 1968 Lahtis, Finland Finland-Sverige 46-43 [1]
3 maj 1968 Gliwice, Polen Sverige-Belgien 40-69 kval till EM 1968 [1]
4 maj 1968 Gliwice, Polen Polen-Sverige 59-27 kval till EM 1968 [1]
27 december 1968 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 43-68 [1]
27 december 1968 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Sverige- Nederländerna 44-70 [1]
28 december 1968 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 52-55 [1]
29 december 1968 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Sverige- Danmark 39-47 [1]
22 februari 1969 Borås, Sverige Sverige- Norge 70-22 [1]
23 februari 1969 Trollhättan, Sverige Sverige- Norge 72-12 [1]
4 april 1969 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 49-48 NM 1969 [1]
5 april 1969 Köpenhamn, Danmark Sverige- Finland 47-42 NM 1969 [1]
6 april 1969 Köpenhamn, Danmark Sverige- Norge 88-32 NM 1969 [1]
28 december 1969 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Sverige- Frankrike 34-102 [1]
29 december 1969 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Sverige- Belgien 44-88 [1]
30 december 1969 Bremerhaven, Bremen, Västtyskland Sverige- Schweiz 54-37 [1]
15 maj 1970 Oradea, Rumänien Rumänien-Sverige 87-32 kval till EM 1970 [1]
17 maj 1970 Oradea, Rumänien Sverige- Österrike 67-26 kval till EM 1970 [1]
20 februari 1971 Oslo, Norge Norge- Sverige 46-80 [1]
21 februari 1971 Oslo, Norge Norge- Sverige 40-70 [1]
9 april 1971 Västerås, Sverige Sverige- Norge 89-46 NM 1971 [1]
10 april 1971 Västerås, Sverige Sverige- Finland 60-44 NM 1971 [1]
11 april 1971 Västerås, Sverige Sverige- Danmark 61-56 NM 1971 [1]
20 november 1971 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 45-38 [1]
21 november 1971 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 33-36 [1]
12 februari 1972 Hallsberg, Sverige Sverige- Norge 70-44 [1]
13 februari 1972 Arvika, Sverige Sverige- Norge 94-26 [1]
2 december 1972 Tranemo, Sverige Sverige- Finland 56-36 [1]
3 december 1972 Borås, Sverige Sverige- Finland 61-45 [1]
6 april 1972 Oslo, Norge Sverige-Island 112-15 NM 1972 [1]
7 april 1972 Oslo, Norge Norge- Sverige 21-71 NM 1972 [1]
7 april 1972 Oslo, Norge Sverige- Finland 70-55 NM 1972 [1]
8 april 1972 Oslo, Norge Sverige- Danmark 42-36 NM 1972 [1]
1 december 1973 Luleå, Sverige Sverige- Danmark 53-50 [1]
2 december 1973 Gammelstad, Sverige Sverige- Danmark 45-42 [1]
30 mars 1974 Forssa, Finland Finland-Sverige 54-70 [1]
31 mars 1974 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 59-79 [1]
27 april 1974 La Coruña, Spanien Sverige- Jugoslavien 44-107 kval till EM 1974 [1]
28 april 1974 La Coruña, Spanien Spanien- Sverige 71-46 kval till EM 1974 [1]
29 april 1974 La Coruña, Spanien Sverige- England 62-37 kval till EM 1974 [1]
30 april 1974 La Coruña, Spanien Sverige- Belgien 60-71 kval till EM 1974 [1]
7 december 1974 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 57-59 [1]
8 december 1974 Södertälje, Sverige Sverige- Finland 61-44 [1]
5 april 1975 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 39-48 NM 1975 [1]
5 april 1975 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 39-48 NM 1975 [1]
6 april 1975 Köpenhamn, Danmark Sverige- Finland 67-35 NM 1975 [1]
26 november 1975 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 42-56 [1]
27 november 1975 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 52-70 [1]
29 november 1975 Lahtis, Finland Finland-Sverige 64-70 [1]
30 november 1975 Pöytis, Finland Finland-Sverige 61-88 [1]
3 januari 1976 Kinna, Sverige Sverige- Västtyskland 72-86 [1]
4 januari 1976 Borås, Sverige Sverige- Västtyskland 63-62 [1]
22 april 1976 Andrychów, Polen Polen-Sverige 76-61 kval till EM 1976 [1]
23 april 1976 Andrychów, Polen Sverige- Jugoslavien 63-89 kval till EM 1976 [1]
24 april 1976 Andrychów, Polen Sverige- Österrike 82-41 kval till EM 1976 [1]
29 december 1976 Cuxhaven, Niedersachsen, Västtyskland Sverige- Danmark 78-69 [1]
30 december 1976 Cuxhaven, Niedersachsen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 69-62 [1]
7 januari 1977 Kankanpää, Finland Sverige- Danmark 70-45 NM 1975 [1]
8 januari 1977 Kankanpää, Finland Sverige- Norge 124-35 NM 1977 [1]
9 januari 1977 Kankanpää, Finland Finland-Sverige 64-73 NM 1977 [1]
7 januari 1977 Hyvinge, Finland Finland-Sverige 61-83 [1]
8 januari 1978 Laukas, Finland Sverige- England 80-68 [1]
17 mars 1978 Falun, Sverige Sverige- Ungern 61-75 [1]
18 mars 1978 Borlänge, Sverige Sverige- Ungern 42-80 [1]
23 mars 1978 Tammerfors, Finland Sverige- Belgien 69-68 kval till EM 1978 [1]
24 mars 1978 Tammerfors, Finland Sverige- Ungern 64-84 kval till EM 1978 [1]
25 mars 1978 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 60-52 kval till EM 1978 [1]
27 mars 1978 Tammerfors, Finland Sverige- Danmark 65-61 kval till EM 1978 [1]
29 april 1978 Tubbergen, Nederländerna Nederländerna-Sverige 53-85 [1]
30 april 1978 Outmarsum, Nederländerna Nederländerna-Sverige 77-59 [1]
20 maj 1978 Zielona Góra, Polen Sverige- Jugoslavien 68-99 EM 1978 [1]
21 maj 1978 Zielona Góra, Polen Sverige- Tjeckoslovakien 53-83 EM 1978 [1]
22 maj 1978 Zielona Góra, Polen Sverige- Nederländerna 65-75 EM 1978 [1]
24 maj 1978 Poznań, Polen Sverige- Västtyskland 58-75 EM 1978 [1]
25 maj 1978 Poznań, Polen Sverige- Rumänien 58-82 EM 1978 [1]
26 maj 1978 Poznań, Polen Sverige- Italien 64-102 EM 1978 [1]
27 maj 1978 Poznań, Polen Sverige- Spanien 62-87 EM 1978 [1]
28 december 1978 Uppsala, Sverige Sverige- Finland 85-69 [1]
29 december 1978 Uppsala, Sverige Sverige- Finland 105-65 [1]
30 mars 1979 Borås, Sverige Sverige- Norge 99-29 NM 1979 [1]
31 mars 1979 Skene, Sverige Sverige- Danmark 80-62 NM 1979 [1]
29 december 1979 Nymburk, SR Tjeckien, Tjeckoslovakien Tjeckoslovakien- Sverige 110-56 [1]
8 april 1980 Forssa, Finland Sverige- Danmark 100-46 kval till EM 1980 [1]
9 april 1980 Forssa, Finland Sverige- Irland 73-62 kval till EM 1980 [1]
11 april 1980 Forssa, Finland Sverige- Belgien 70-75 kval till EM 1980 [1]
12 april 1980 Forssa, Finland Finland- Sverige 83-70 kval till EM 1980 [1]
13 april 1980 Forssa, Finland Sverige- Skottland 88-39 kval till EM 1980 [1]
8 september 1980 Nokia, Finland Finland- Sverige 86-85 [1]
10 september 1980 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 77-92 [1]
28 december 1980 Kristinehamn, Sverige Sverige- Norge 91-48 [1]
29 december 1980 Arvika, Sverige Sverige- Norge 63-44 [1]
2 januari 1981 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 76-75 [1]
3 januari 1981 Nokia, Finland Sverige- Ungern 64-84 [1]
4 januari 1981 Nokia, Finland Sverige- Frankrike 71-69 [1]
3 april 1981 Oslo, Norge Norge- Sverige 54-111 NM 1981 [1]
4 april 1981 Oslo, Norge Sverige- Danmark 104-57 NM 1981 [1]
5 april 1981 Oslo, Norge Sverige- Finland 107-52 NM 1981 [1]
8 april 1981 Uppsala, Sverige Sverige- Ungern 57-89 kval till EM 1981 [1]
10 april 1981 Uppsala, Sverige Sverige- England 78-56 kval till EM 1981 [1]
14 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Bulgarien 50-66 EM 1981 [1]
15 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Rumänien 62-63 EM 1981 [1]
16 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Sovjet 60-95 EM 1981 [1]
17 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Ungern 63-82 EM 1981 [1]
18 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Tjeckoslovakien 49-83 EM 1981 [1]
19 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Västtyskland 67-69 EM 1981 [1]
20 september 1981 Senigallia, Italien Sverige- Finland 70-68 EM 1981 [1]
27 december 1981 Södertälje, Sverige Sverige- Nederländerna 97-64 [1]
29 december 1981 Umeå, Sverige Sverige- Nederländerna 75-60 [1]
10 april 1982 Riihimäki, Finland Sverige- Norge 89-44 NM 1982 [1]
11 april 1982 Riihimäki, Finland Sverige- Danmark 104-73 NM 1982 [1]
12 april 1982 Riihimäki, Finland Finland- Sverige 67-71 NM 1982 [1]
30 juli 1982 Chiesa Valmalenco, Italien Sverige- Västtyskland 76-75 [1]
31 juli 1982 Chiesa Valmalenco, Italien Sverige- Belgien 78-62 [1]
1 augusti 1982 Chiesa Valmalenco, Italien Italien- Sverige 65-85 [1]
28 december 1982 Arvika, Sverige Sverige- Finland 89-62 [1]
29 december 1982 Arvika, Sverige Sverige- Ungern 77-75 [1]
30 december 1982 Arvika, Sverige Sverige- Tjeckoslovakien 74-81 [1]
1 januari 1983 Tammerfors, Finland Sverige- Tjeckoslovakien 82-72 [1]
2 januari 1983 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 61-68 [1]
3 januari 1983 Tammerfors, Finland Sverige- Ungern 63-85 [1]
1 maj 1983 Tours, Frankrike Sverige- Danmark 124-65 kval till EM 1983 [1]
2 maj 1983 Tours, Frankrike Frankrike- Sverige 81-97 kval till EM 1983 [1]
3 maj 1983 Tours, Frankrike Sverige- Skottland 78-46 kval till EM 1983 [1]
4 maj 1983 Tours, Frankrike Sverige- Nederländerna 54-70 kval till EM 1983 [1]
16 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Kanada 73-56 [1]
19 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Sydkorea 54-78 [1]
21 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Finland 57-48 [1]
22 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Nederländerna 42-43 [1]
23 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Frankrike 72-36 [1]
25 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- Italien 87-68 [1]
26 juni 1983 Taipei, Taiwan Sverige- USA 62-79 [1]
27 juni 1983 Taipei, Taiwan Taiwan-Sverige 71-64 [1]
3 september 1983 Solna, Sverige Sverige- Finland 88-69 [1]
4 september 1983 Södertälje, Sverige Sverige- Finland 63-73 [1]
11 september 1983 Zalaegerszeg, Ungern Sverige- Sovjet 74-105 EM 1983 [1]
12 september 1983 Zalaegerszeg, Ungern Sverige- Västtyskland 68-66 EM 1983 [1]
13 september 1983 Zalaegerszeg, Ungern Sverige- Italien 58-72 EM 1983 [1]
14 september 1983 Zalaegerszeg, Ungern Sverige- Tjeckoslovakien 76-78 EM 1983 [1]
15 september 1983 Zalaegerszeg, Ungern Sverige- Bulgarien 88-97 EM 1983 [1]
17 september 1983 Budapest, Ungern Sverige- Spanien 85-82 EM 1983 [1]
18 september 1983 Budapest, Ungern Sverige- Rumänien 75-80 EM 1983 [1]
6 november 1983 Nokia, Finland Finland- Sverige 96-90 [1]
28 december 1983 Arvika, Sverige Sverige-Finland 77-63 [1]
30 december 1983 Arvika, Sverige Sverige- Frankrike 59-52 [1]
27 april 1984 Köpenhamn, Danmark Danmark- Sverige 61-118 NM 1984 [1]
28 april 1984 Köpenhamn, Danmark Sverige- Finland 87-63 NM 1984 [1]
29 april 1984 Köpenhamn, Danmark Sverige- Norge 114-58 NM 1984 [1]
5 maj 1984 Santiago de Cuba, Kuba Sverige- Ungern 66-88 kval till OS 1984 [1]
7 maj 1984 Santiago de Cuba, Kuba Sverige- Polen 77-86 kval till OS 1984 [1]
8 maj 1984 Santiago de Cuba, Kuba Sverige- Australien 63-80 kval till OS 1984 [1]
9 maj 1984 Santiago de Cuba, Kuba Sverige- Dominikanska republiken 106-70 kval till OS 1984 [1]
7 september 1984 Katowice, Polen Sverige- Nederländerna 47-69 kval till EM 1985 [1]
8 september 1984 Katowice, Polen Sverige- Finland 53-51 kval till EM 1985 [1]
9 september 1984 Katowice, Polen Polen- Sverige 83-78 kval till EM 1985 [1]
3 november 1983 Umeå, Sverige Sverige- Finland 123-76 [1]
4 november 1983 Skellefteå, Sverige Sverige- Finland 86-85 [1]
22 maj 1985 Gdańsk, Polen Polen- Sverige 65-70 Baltiska cupen 1985 [1]
22 maj 1985 Gdańsk, Polen Sverige - Kina 57-91 Baltiska cupen 1985 [1]
23 maj 1985 Gdańsk, Polen Sverige - Ungern 60-71 Baltiska cupen 1985 [1]
24 maj 1985 Gdańsk, Polen Sverige - Sovjet 45-84 Baltiska cupen 1985 [1]
25 maj 1985 Gdańsk, Polen Sverige - USA 71-75 Baltiska cupen 1985 [1]
26 maj 1985 Gdańsk, Polen Sverige - Jugoslavien 39-72 Baltiska cupen 1985 [1]
18 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- Filippinerna 88-35 William Jones Cup 1985 [1]
19 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- USA 65-54 William Jones Cup 1985 (första svenska segern över USA) [1]
21 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- Brasilien 64-60 William Jones Cup 1985 [1]
23 juni 1985 Taipei, Taiwan Taiwan- Sverige 55-78 William Jones Cup 1985 [1]
25 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- Japan 63-45 William Jones Cup 1985 [1]
26 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- Sydkorea 50-66 William Jones Cup 1985 [1]
28 juni 1985 Taipei, Taiwan Sverige- Kanada 61-62 William Jones Cup 1985 [1]
9 november 1985 Nådendal, Finland Finland- Sverige 71-73 [1]
10 november 1985 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 98-58 [1]
28 december 1985 Visby, Sverige Sverige- Polen 67-77 [1]
29 december 1985 Stockholm, Sverige Sverige- Polen 84-72 [1]
25 april 1986 Uppsala, Sverige Sverige- Danmark 86-66 NM 1986 [1]
26 april 1986 Uppsala, Sverige Sverige- Island 134-15 NM 1986 [1]
26 april 1986 Uppsala, Sverige Sverige- Norge 98-50 NM 1986 [1]
27 april 1986 Uppsala, Sverige Sverige- Finland 72-71 NM 1986 [1]
14 augusti 1986 Huskvarna, Sverige Sverige- Västtyskland 95-81 [1]
15 augusti 1986 Huskvarna, Sverige Sverige- Västtyskland 104-82 [1]
28 augusti 1986 Wuppertal, Nordrhein-Westfalen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 81-79 [1]
29 augusti 1986 Meppen, Niedersachsen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 73-63 [1]
30 augusti 1986 Melle, Niedersachsen, Västtyskland Västtyskland-Sverige 77-76 [1]
26 september 1986 Lsisabon, Portugal Portugal- Sverige 47-100 kval till EM 1987 [1]
27 september 1986 Lsisabon, Portugal Sverige- Bulgarien 87-77 kval till EM 1987 [1]
28 september 1986 Lsisabon, Portugal Sverige- Belgien 82-69 kval till EM 1987 [1]
8 november 1986 Göteborg, Sverige Sverige-Finland 78-69 [1]
9 november 1986 Göteborg, Sverige Sverige-Finland 76-71 [1]
27 maj 1987 Gdańsk, Polen Polen- Sverige 94-104 [1]
28 maj 1987 Gdańsk, Polen Sverige- Ungern 113-80 [1]
29 maj 1987 Gdańsk, Polen Sverige- Spanien 87-69 [1]
9 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Kuba 92-80 SU 1987 [1]
11 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Bulgarien 80-110 SU 1987 [1]
12 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Spanien 77-73 SU 1987 [1]
14 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Australien 76-73 SU 1987 [1]
15 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Nordkorea 82-88 SU 1987 [1]
16 juli 1987 Zagreb, SR Kroatien Sverige- Spanien 64-70 SU 1987 [1]
11 augusti 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Spanien- Sverige 89-84 [1]
12 augusti 1987 Puerto de Santa Maria, Spanien Spanien- Sverige 98-77 [1]
4 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Rumänien 76-77 EM 1987 [1]
5 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Frankrike 83-78 EM 1987 [1]
6 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Polen 84-81 EM 1987 [1]
7 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Ungern 74-103 EM 1987 [1]
8 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Sovjet 63-136 EM 1987 [1]
10 september 1987 Cadiz, Spanien Spanien - Sverige 92-76 EM 1987 [1]
11 september 1987 Jerez de la Frontera, Spanien Sverige- Frankrike 70-54 EM 1987 [1]
15 april 1988 Oslo, Norge Sverige- Danmark 60-62 NM 1988 [1]
16 april 1988 Oslo, Norge Norge- Sverige 52-82 NM 1988 [1]
17 april 1988 Oslo, Norge Sverige- Finland 70-69 NM 1988 [1]
21 april 1988 Orléans, Frankrike Sverige- Nederländerna 60-70 [1]
23 april 1988 Orléans, Frankrike Sverige- Sydkorea 85-59 [1]
24 april 1988 Orléans, Frankrike Sverige- Israel 84-63 [1]
6 maj 1988 Huskvarna, Sverige Sverige- Spanien 66-75 [1]
7 maj 1988 Tranås, Sverige Sverige- Spanien 88-87 [1]
11 maj 1988 Catanzaro, Italien Italien- Sverige 84-61 kval till EM 1989 [1]
12 maj 1988 Catanzaro, Italien Sverige- Polen 81-66 kval till EM 1989 [1]
13 maj 1988 Catanzaro, Italien Sverige- Israel 68-69 kval till EM 1989 [1]
14 maj 1988 Catanzaro, Italien Sverige- Nederländerna 44-58 kval till EM 1989 [1]
15 maj 1988 Catanzaro, Italien Sverige- Rumänien 49-56 kval till EM 1989 [1]
6 juni 1988 Ipoh, Malaysia Sverige- Italien 65-78 kval till OS 1988 [1]
7 juni 1988 Ipoh, Malaysia Sverige- Tjeckoslovakien 71-82 kval till OS 1988 [1]
8 juni 1988 Ipoh, Malaysia Sverige- Kanada 61-90 kval till OS 1988 [1]
9 juni 1988 Ipoh, Malaysia Sverige- Irland 97-51 kval till OS 1988 [1]
10 juni 1988 Ipoh, Malaysia Sverige- Japan 76-65 kval till OS 1988 [1]
17 augusti 1988 Riga, Lettiska SSR, Sovjet Sverige- Bulgarien 66-77 [1]
18 augusti 1988 Riga, Lettiska SSR, Sovjet Sverige- Australien 54-79 [1]
19 augusti 1988 Riga, Lettiska SSR, Sovjet Lettiska SSR- Sverige 61-59 [1]
21 augusti 1988 Riga, Lettiska SSR, Sovjet Sverige- Estniska SSR 54-58 [1]
22 augusti 1988 Riga, Lettiska SSR, Sovjet Lettiska SSR- Sverige 84-73 [1]
2 maj 1989 Arvika, Sverige Sverige- Tjeckoslovakien 64-87 [1]
3 maj 1989 Vårgårda, Sverige Sverige- Tjeckoslovakien 56-83 [1]
4 maj 1989 Kramfors, Sverige Sverige- Tjeckoslovakien 56-75 [1]
10 maj 1989 Tammerfors, Finland Sverige- Danmark 66-65 kval till EM 1989 [1]
11 maj 1989 Tammerfors, Finland Sverige- Belgien 63-58 kval till EM 1989 [1]
12 maj 1989 Tammerfors, Finland Sverige- Skottland 82-39 kval till EM 1989 [1]
13 maj 1989 Tammerfors, Finland Sverige- England 75-42 kval till EM 1989 [1]
14 maj 1989 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 66-65 kval till EM 1989 [1]
28 december 1989 Holbæk, Danmark Danmark- Sverige 67-60 [1]
29 december 1989 Helsingør, Danmark Danmark- Sverige 78-87 [1]
30 december 1989 Valby, Danmark Danmark- Sverige 62-72 [1]
5 januari 1990 Uppsala, Sverige Sverige- Sovjet 84-105 [1]
20 april 1990 Szolnok, Ungern Sverige- Australien 70-73 [1]
21 april 1990 Szolnok, Ungern Sverige- Rumänien 102-101 [1]
22 april 1990 Budapest, Ungern Ungern- Sverige 70-68 [1]
4 maj 1990 Tammerfors, Finland Sverige- Norge 91-77 NM 1990 [1]
5 maj 1990 Tammerfors, Finland Sverige- Estniska SSR 82-87 NM 1990 [1]
6 maj 1990 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 68-70 NM 1990 [1]
9 maj 1990 Gdańsk, Polen Sverige- Italien 65-70 kval till EM 1991 [1]
10 maj 1990 Gdańsk, Polen Sverige- Västtyskland 82-83 kval till EM 1991 [1]
11 maj 1990 Gdańsk, Polen Sverige- Frankrike 70-74 kval till EM 1991 [1]
12 maj 1990 Gdańsk, Polen Polen- Sverige 73-66 kval till EM 1991 [1]
13 maj 1990 Gdańsk, Polen Sverige- Rumänien 94-98 kval till EM 1991 [1]
4 januari 1991 Solna, Sverige Sverige- Sovjet 88-104 [1]
5 januari 1991 Solna, Sverige Sverige- Ungern 83-88 [1]
27 april 1991 Toulouse, Frankrike Sverige- Bulgarien 70-81 [1]
29 april 1991 Toulouse, Frankrike Frankrike- Sverige 85-96 [1]
30 april 1991 Toulouse, Frankrike Sverige- Finland 82-75 [1]
1 maj 1991 Toulouse, Frankrike Sverige- Sovjet 70-84 [1]
8 maj 1991 Tralee, Irland Sverige- Finland 64-71 kval till EM 1991 [1]
9 maj 1991 Tralee, Irland Sverige- Skottland 101-39 kval till EM 1991 [1]
10 maj 1991 Tralee, Irland Irland- Sverige 49-90 kval till EM 1991 [1]
11 maj 1991 Tralee, Irland Sverige- England 81-67 kval till EM 1991 [1]
12 maj 1991 Tralee, Irland Sverige- Belgien 80-56 kval till EM 1991 [1]
28 december 1991 Uppsala, Sverige Sverige- OSS 81-85 [1]
29 december 1991 Arvika, Sverige Sverige- OSS 82-80 [1]
30 december 1991 Kinna, Sverige Sverige- OSS 82-80 [1]
23 april 1992 Köpenhamn, Danmark Sverige- Finland 82-80 Öppna NM 1992 [1]
25 april 1992 Köpenhamn, Danmark Sverige- Lettland 98-64 Öppna NM 1992 [1]
26 april 1992 Köpenhamn, Danmark Sverige- Litauen 81-90 Öppna NM 1992 [1]
1 maj 1992 Wittenheim, Frankrike Sverige- Ungern 49-74 [1]
2 maj 1992 Wittenheim, Frankrike Frankrike- Sverige 83-79 [1]
3 maj 1992 Wittenheim, Frankrike Sverige- Tyskland 75-97 [1]
13 maj 1992 Tammerfors, Finland Sverige- Tyskland 72-80 kval till EM 1993 [1]
14 maj 1992 Tammerfors, Finland Sverige- Tjeckoslovakien 84-91 kval till EM 1993 [1]
15 maj 1992 Tammerfors, Finland Sverige- Israel 93-89 kval till EM 1993 [1]
16 maj 1992 Tammerfors, Finland Sverige- Spanien 64-111 kval till EM 1993 [1]
17 maj 1992 Tammerfors, Finland Finland- Sverige 88-82 kval till EM 1993 [1]
27 april 1993 Toulouse, Frankrike Sverige- Armenien 95-90 [1]
29 april 1993 Toulouse, Frankrike Sverige- Kazakstan 94-77 [1]
30 april 1993 Toulouse, Frankrike Frankrike- Sverige 72-76 [1]
14 maj 1993 Århus, Danmark Sverige- Lettland 81-75 kval till EM 1993 [1]
15 maj 1993 Århus, Danmark Sverige- Skottland 114-37 kval till EM 1993 [1]
16 maj 1993 Århus, Danmark Danmark- Sverige 66-77 kval till EM 1993 [1]
28 december 1993 Visby, Sverige Sverige- Ryssland 87-74 [1]
29 december 1993 Solna, Sverige Sverige- Ryssland 79-85 [1]
11 april 1994 Riga, Lettland Lettland- Sverige 82-69 [1]
12 april 1994 Ķekava, Lettland Lettland- Sverige 60-79 [1]
14 april 1994 Tallinn, Estland Sverige- Norge 103-39 NM 1994 [1]
15 april 1994 Tallinn, Estland Sverige- Danmark 103-67 NM 1994 [1]
16 april 1994 Tallinn, Estland Estland-Sverige 64-80 NM 1994 [1]
17 april 1994 Tallinn, Estland Sverige- Lettland 78-73 NM 1994 [1]
27 april 1994 Arvika, Sverige Sverige- Kroatien 84-79 [1]
28 april 1994 Arvika, Sverige Sverige- Kroatien 66-83 [1]
6 maj 1994 Madrid, Spanien Sverige- Ungern 83-74 [1]
7 maj 1994 Madrid, Spanien Spanien- Sverige 100-87 [1]
10 maj 1994 Madrid, Spanien Spanien- Sverige 95-68 [1]
11 maj 1994 Madrid, Spanien Spanien- Sverige 72-64 [1]
18 maj 1994 Arvika, Sverige Sverige- Moldavien 68-77 kval till EM 1995 [1]
19 maj 1994 Arvika, Sverige Sverige- Grekland 86-59 kval till EM 1995 [1]
20 maj 1994 Arvika, Sverige Sverige- Bulgarien 78-65 kval till EM 1995 [1]
21 maj 1994 Arvika, Sverige Sverige- Tyskland 74-103 kval till EM 1995 [1]
22 maj 1994 Arvika, Sverige Sverige- Slovakien 89-100 kval till EM 1995 [1]
28 april 1995 Forssa, Finland Finland- Sverige 75-93 [1]
29 april 1995 Myrbacka, Finland Finland- Sverige 75-88 [1]
8 maj 1995 Aten, Grekland Grekland- Sverige 71-89 [1]
9 maj 1995 Aten, Grekland Grekland- Sverige 83-82 [1]
10 maj 1995 Aten, Grekland Grekland- Sverige 74-62 [1]
11 maj 1995 Aten, Grekland Grekland- Sverige 55-66 [1]
12 maj 1995 Aten, Grekland Grekland- Sverige 51-58 [1]
22 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- Nederländerna 56-53 kval till EM 1995 [1]
23 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- Polen 71-84 kval till EM 1995 [1]
24 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- Lettland 60-59 kval till EM 1995 [1]
25 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- Portugal 61-43 kval till EM 1995 [1]
26 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- Azerbajdzjan 95-21 kval till EM 1995 [1]
27 maj 1995 Ankara, Turkiet Turkiet- Sverige 72-68 kval till EM 1995 [1]
28 maj 1995 Ankara, Turkiet Sverige- England 67-50 kval till EM 1995 [1]
27 december 1995 Örebro, Sverige Sverige- Finland 78-52 [1]
28 december 1995 Örebro, Sverige Sverige- Ungern 63-79 [1]
1 maj 1996 Huskvarna, Sverige Sverige- Danmark 95-61 NM 1996 [1]
2 maj 1996 Huskvarna, Sverige Sverige- Estland 76-56 NM 1996 [1]
3 maj 1996 Huskvarna, Sverige Sverige- Norge 62-49 NM 1996 [1]
4 maj 1996 Huskvarna, Sverige Sverige- Lettland 77-72 NM 1996 [1]
5 maj 1996 Huskvarna, Sverige Sverige- Finland 59-56 NM 1996 [1]
18 maj 1996 Budapest, Ungern Ungern- Sverige 77-85 NM 1996 [1]
19 maj 1996 Budapest, Ungern Ungern- Sverige 83-88 NM 1996 [1]
22 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Slovakien- Sverige 94-49 kval till EM 1997 [1]
23 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Sverige- Ryssland 58-91 kval till EM 1997 [1]
22 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Slovakien- Sverige 94-49 kval till EM 1997 [1]
24 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Sverige- Rumänien 65-58 kval till EM 1997 [1]
25 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Sverige- Jugoslavien 74-85 kval till EM 1997 [1]
26 maj 1996 Ružomberok, Slovakien Sverige- Portugal 56-64 kval till EM 1997 [1]
27 december 1996 Łódź, Polen Sverige- Ungern 62-92 [1]
28 december 1996 Łódź, Polen Polen- Sverige 80-66 [1]
29 december 1996 Łódź, Polen Sverige- Litauen 73-62 [1]
8 maj 1997 Hadar Yosef, Israel Israel- Sverige 64-61 [1]
9 maj 1997 Hadar Yosef, Israel Israel- Sverige 76-81 [1]
10 maj 1997 Hadar Yosef, Israel Israel- Sverige 66-52 [1]
16 maj 1997 Stockholm, Sverige Sverige- Danmark 80-53 [1]
17 maj 1997 Täby, Sverige Sverige- Danmark 94-71 [1]
21 maj 1997 Helsingfors, Finland Sverige- Grekland 85-92 kval till EM 1997 [1]
23 maj 1997 Helsingfors, Finland Sverige- Norge 88-68 kval till EM 1997 [1]
24 maj 1997 Helsingfors, Finland Sverige- Vitryssland 84-87 kval till EM 1997 [1]
25 maj 1997 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 60-81 kval till EM 1997 [1]
29 april 1998 Helsingfors, Finland Sverige- Danmark 56-53 NM 1998 [1]
1 maj 1998 Helsingfors, Finland Sverige- Norge 89-50 NM 1998 [1]
2 maj 1998 Helsingfors, Finland Sverige- Estland 100-52 NM 1998 [1]
3 maj 1998 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 65-80 NM 1998 [1]
27 december 1998 Poznań, Polen Polen- Sverige 80-49 [1]
28 december 1998 Poznań, Polen Sverige- Kroatien 61-49 [1]
29 december 1998 Poznań, Polen Sverige- Portugal 62-59 [1]
13 maj 1999 Rinkeby, Sverige Sverige- Finland 83-81 [1]
14 maj 1999 Göteborg, Sverige Sverige- Finland 62-74 [1]
19 maj 1999 Samsun, Turkiet Sverige- Ukraina 70-82 kval till EM 1999 [1]
20 maj 1999 Samsun, Turkiet Turkiet- Sverige 76-74 kval till EM 1999 [1]
21 maj 1999 Samsun, Turkiet Sverige- Belgien 79-71 kval till EM 1999 [1]
5 augusti 2000 Södertälje, Sverige Sverige- Israel 57-74 [1]
6 augusti 2000 Södertälje, Sverige Sverige- Israel 51-73 [1]
11 augusti 2000 Bergen, Norge Sverige- Island 80-47 NM 2000 [1]
11 augusti 2000 Bergen, Norge Norge-Sverige 68-75 NM 2000 [1]
12 augusti 2000 Bergen, Norge Sverige- Danmark 54-61 NM 2000 [1]
13 augusti 2000 Bergen, Norge Sverige- Finland 41-82 NM 2000 [1]
5 maj 2001 Thessaloníki, Grekland Bulgarien- Sverige 71-69 [1]
6 maj 2001 Thessaloníki, Grekland Bulgarien- Sverige 89-71 [1]
11 maj 2001 Forssa, Finland Sverige- Grekland 70-85 [1]
12 maj 2001 Forssa, Finland Sverige- England 71-62 [1]
13 maj 2001 Forssa, Finland Finland- Sverige 81-73 [1]
18 maj 2001 Örebro, Sverige Sverige- Lettland 73-71 kval till EM 2001 [1]
19 maj 2001 Örebro, Sverige Sverige- Luxemburg 85-32 kval till EM 2001 [1]
20 maj 2001 Örebro, Sverige Sverige- Turkiet 59-73 kval till EM 2001 [1]
9 augusti 2002 Helsingfors, Finland Sverige- Grekland 62-83 [1]
10 augusti 2002 Helsingfors, Finland Sverige- Turkiet 77-55 [1]
11 augusti 2002 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 78-61 [1]
25 augusti 2002 Istanbul, Turkiet Turkiet- Sverige 65-52 [1]
26 augusti 2002 Istanbul, Turkiet Turkiet- Sverige 68-53 [1]
27 augusti 2002 Istanbul, Turkiet Sverige- Jugoslavien 69-86 [1]
28 augusti 2002 Istanbul, Turkiet Sverige- Belgien 76-72 [1]
27 december 2002 Luxemburg, Luxemburg Luxemburg- Sverige 41-60 4-nationers [1]
28 december 2002 Luxemburg, Luxemburg Sverige- Island 78-49 4-nationers [1]
29 december 2002 Luxemburg, Luxemburg Sverige- England 58-53 4-nationers [1]
16 augusti 2003 Brno, Tjeckien Tjeckien- Sverige 101-45 [1]
20 augusti 2003 Luhačovice, Tjeckien Tjeckien- Sverige 120-48 [1]
21 augusti 2003 Brno, Tjeckien Tjeckien- Sverige 100-43 [1]
5 september 2003 Kortrijk, Belgien Belgien- Sverige 89-63 [1]
6 september 2003 Kortrijk, Belgien Sverige- Tyskland 58-65 [1]
7 september 2003 Kortrijk, Belgien Sverige- Nederländerna 70-77 [1]
11 augusti 2004 Arvika, Sverige Sverige- Danmark 65-67 NM 2004 [1]
12 augusti 2004 Arvika, Sverige Sverige- Island 99-96 NM 2004 [1]
14 augusti 2004 Arvika, Sverige Sverige- Norge 67-59 NM 2004 [1]
15 augusti 2004 Arvika, Sverige Sverige- Finland 62-79 NM 2004 [1]
20 augusti 2004 Gorizia, Italien Italien- Sverige 89-55 [1]
21 augusti 2004 Gorizia, Italien Sverige- Kroatien 41-48 [1]
22 augusti 2004 Gorizia, Italien Sverige- Bulgarien 64-70 [1]
3 september 2004 Hagalund, Finland Finland-Sverige 74-56 [1]
4 september 2004 Helsingfors, Finland Finland-Sverige 70-60 [1]
18 september 2004 Stockholm, Sverige Sverige- Irland 87-62 kval till EM 2005 [1]
22 september 2004 Luxemburg, Luxemburg Luxemburg- Sverige 44-67 kval till EM 2005 [1]
25 september 2004 Hapsal, Estland Estland- Sverige 64-85 kval till EM 2005 [1]
2 september 2005 Växjö, Sverige Sverige- Portugal 71-61 [1]
3 september 2005 Växjö, Sverige Sverige- England 81-44 [1]
3 september 2005 Växjö, Sverige Sverige- Portugal 69-75 [1]
4 september 2005 Växjö, Sverige Sverige- England 79-66 [1]
17 september 2004 Dublin, Irland Irland- Sverige 53-69 kval till EM 2005 [1]
20 september 2005 Luleå, Sverige Sverige- Luxemburg 82-33 kval till EM 2005 [1]
22 september 2005 Luleå, Sverige Sverige- Estland 76-51 kval till EM 2005 [1]
11 augusti 2006 Malmö, Sverige Sverige- Finland 76-69 Baltic Sea Basketball Cup 2006 [1]
12 augusti 2006 Malmö, Sverige Sverige- Estland 71-60 Baltic Sea Basketball Cup 2006 [1]
13 augusti 2006 Malmö, Sverige Sverige- Lettland 62-52 Baltic Sea Basketball Cup 2006 [1]
18 augusti 2006 Vierumäki, Finland Finland-Sverige 56-70 [1]
19 augusti 2006 Vierumäki, Finland Sverige- Belgien 52-77 [1]
20 augusti 2006 Vierumäki, Finland Sverige- Israel 55-62 [1]
28 augusti 2006 Keysar, Turkiet Sverige- Slovakien 78-82 [1]
29 augusti 2006 Keysar, Turkiet Turkiet- Sverige 79-66 [1]
30 augusti 2006 Keysar, Turkiet Sverige- Finland 69-81 [1]
5 september 2006 Daruvar, Kroatien Kroatien- Sverige 76-58 kval till EM 2007 [1]
9 september 2006 Östersund, Sverige Sverige- Tyskland 62-68 [1]
13 september 2006 Starogard Gdański, Polen Polen- Sverige 91-53 kval till EM 2007 [1]
17 september 2006 Solna, Sverige Sverige- Kroatien 71-82 kval till EM 2007 [1]
20 september 2006 Dorsten, Nordrhein-Westfalen, Tyskland Tyskland- Sverige 63-37 kval till EM 2007 [1]
23 september 2006 Norrköping, Sverige Sverige- Polen 52-95 kval till EM 2007 [1]
13 juli 2007 Władysławowo, Polen Polen- Sverige 59-52 [1]
14 juli 2007 Władysławowo, Polen Polen- Sverige 66-60 [1]
15 juli 2007 Władysławowo, Polen Polen- Sverige 77-68 [1]
3 augusti 2007 Tallinn, Estland Sverige- Lettland 54-86 Baltic Sea Basketball Cup 2007 [1]
4 augusti 2007 Tallinn, Estland Sverige- Finland 61-81 Baltic Sea Basketball Cup 2007 [1]
5 augusti 2007 Tallinn, Estland Estland- Sverige 55-74 Baltic Sea Basketball Cup 2007 [1]
10 augusti 2007 Alpe d'Huez, Frankrike Frankrike- Sverige 72-74 [1]
11 augusti 2007 Alpe d'Huez, Frankrike Frankrike- Sverige 85-57 [1]
13 augusti 2007 Brno, Tjeckien Tjeckien- Sverige 81-56 [1]
14 augusti 2007 Brno, Tjeckien Tjeckien- Sverige 70-52 [1]
15 augusti 2007 Brno, Tjeckien Tjeckien- Sverige 75-50 [1]
21 augusti 2007 Stockholm, Sverige Sverige- Belgien 64-67 [1]
22 augusti 2007 Täby, Sverige Sverige- Belgien 76-78 [1]
23 augusti 2007 Uppsala, Sverige Sverige- Belgien 78-71 [1]
29 augusti 2007 Södertälje, Sverige Sverige- Ukraina 72-63 kval till EM 2007 [1]
5 september 2007 Poprad, Slovakien Slovakien- Sverige 73-64 kval till EM 2007 [1]
8 september 2007 Kiev, Slovakien Ukraina- Sverige 61-47 kval till EM 2007 [1]
15 september 2007 Södertälje, Sverige Sverige- Slovakien 55-76 kval till EM 2007 [1]
20 september 2007 Lanciano, Italien Ungern- Sverige 64-49 kval till EM 2007 [1]
21 september 2007 Lanciano, Italien Sverige- Ungern 49-47 kval till EM 2007 [1]
3 augusti 2008 Lund, Sverige Sverige- Danmark 93-63 [1]
5 augusti 2008 Gentofte, Sverige Danmark- Sverige 65-64 NM 2008 [1]
6 augusti 2008 Gentofte, Sverige Sverige- Island 81-47 NM 2008 [1]
7 augusti 2008 Gentofte, Sverige Sverige- Finland 73-57 NM 2008 [1]
9 augusti 2008 Gentofte, Sverige Sverige- Norge 69-59 NM 2008 [1]
15 augusti 2008 Samokov, Bulgarien Sverige- Nederländerna 55-69 [1]
17 augusti 2008 Samokov, Bulgarien Bulgarien - Sverige 77-66 [1]
20 augusti 2008 Haaksbergen, Nederländerna Sverige- Estland 77-63 [1]
21 augusti 2008 Haaksbergen, Nederländerna Nederländerna- Sverige 68-60 [1]
22 augusti 2008 Haaksbergen, Nederländerna Sverige- Belgien 72-80 [1]
23 augusti 2008 Haaksbergen, Nederländerna Nederländerna- Sverige 84-77 [1]
27 augusti 2008 Sao Paio de Gramacos, Portugal Portugal- Sverige 56-78 kval till EM 2009 [1]
3 september 2008 Solna, Sverige Sverige- Estland 76-45 kval till EM 2009 [1]
6 september 2008 Luxemburg, Luxemburg Luxemburg- Sverige 31-73 kval till EM 2009 [1]
10 september 2008 Huskvarna, Sverige Sverige- Makedonien 94-54 kval till EM 2009 [1]
6 augusti 2009 Samakov, Bulgarien Sverige- Bulgarien 82-87 [1]
7 augusti 2009 Samakov, Bulgarien Bulgarien- Sverige 56-78 [1]
8 augusti 2009 Samakov, Bulgarien Bulgarien- Sverige 67-76 [1]
15 augusti 2009 Norrköping, Sverige Sverige- Portugal 67-50 kval till EM 2009 [1]
22 augusti 2009 Tallinn, Estland Estland- Sverige 63-100 kval till EM 2009 [1]
26 augusti 2009 Norrköping, Sverige Sverige- Luxemburg 118-35 kval till EM 2009 [1]
5 september 2009 Almere, Nederländerna Nederländerna- Sverige 67-59 kval till EM 2009 [1]
9 september 2009 Norrköping, Sverige Sverige- Nederländerna 60-60 kval till EM 2009 [1]
15 augusti 2010 Norrköping, Sverige Sverige- Portugal 68-54
11 augusti 2010 Rykkin, Norge Sverige- Norge 65-53
7 augusti 2010 Norrköping, Sverige Sverige- Slovenien 78-61
28 juli 2010 Vancouver, Kanada Kanada- Sverige 66-39
27 juli 2010 Vancouver, Kanada Kanada- Sverige 61-45
26 juli 2010 Vancouver, Kanada Kanada- Sverige 72-53
5 juli 2010 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 55-46
4 juli 2010 Stockholm, Sverige Sverige- Finland 53-66
11 juni 2011 Sverige- Portugal 65-55
8 juni 2011 Norrköping, Sverige Sverige- Norge 76-43
5 juni 2011 Kranjska Gora, Slovenien Sverige- Slovenien 63-70
30 maj 2011 Taranto, Italien Italien- Sverige 78-59
28 maj 2011 Taranto, Italien Italien- Sverige 63-42
14 juli 2012 Wolfenbuttel, Tyskland Tyskland- Sverige 62-73
7 juli 2012 Södertälje, Sverige Sverige- Bulgarien 71-54
4 juli 2012 Alcobendas, Spanien Spanien- Sverige 73-79
30 juni 2012 Södertälje, Sverige Sverige- Rumänien 93-78
27 juni 2012 Södertälje, Sverige Sverige- Tyskland 68-58
20 juni 2012 Pravetz, Bulgarien Bulgarien- Sverige 60-80
16 juni 2012 Södertälje, Sverige Sverige- Spanien 78-69
13 juni 2012 Targoviste, Rumänien Rumänien- Sverige 66-59
8 juni 2012 Sverige- Litauen 47-82
7 juni 2012 Lettland- Sverige 65-68
6 juni 2012 Sverige- Spanien 71-80
1 juni 2012 Portugal- Sverige 55-59
31 maj 2012 Portugal- Sverige 34-54
27 maj 2012 Sverige- Finland 77-68
26 maj 2012 Sverige- Norge 79-55
26 maj 2012 Danmark- Sverige 53-89
25 maj 2012 Sverige- Island 80-45
29 juni 2013 Orchies, Frankrike Italien- Sverige 60-77
28 juni 2013 Orchies, Frankrike Vitryssland- Sverige 69-48
27 juni 2013 Orchies, Frankrike Frankrike- Sverige 87-83
24 juni 2013 Lille, Frankrike Sverige- Slovakien 75-72
22 juni 2013 Lille, Frankrike Turkiet- Sverige 72-51
20 juni 2013 Lille, Frankrike Sverige- Montenegro 69-58
17 juni 2013 Vannes, Frankrike Sverige- Spanien 49-73
16 juni 2013 Vannes, Frankrike Ryssland- Sverige 57-68
15 juni 2013 Vannes, Frankrike Sverige- Italien 63-64
11 juni 2013 Panevezys, Litauen Sverige- Kina 86-68
10 juni 2013 Panevezys, Litauen Litauen- Sverige 76-74
9 juni 2013 Panevezys, Litauen Sverige- Japan 52-54
2 juni 2013 Södertälje, Sverige Sverige- Turkiet 73-38
1 juni 2013 Södertälje, Sverige Storbritannien- Sverige 62-80
31 maj 2013 Södertälje, Sverige Sverige- Lettland 62-61
26 maj 2013 Belgrad, Serbien Serbien- Sverige 77-72
25 maj 2013 Belgrad, Serbien Serbien- Sverige 76-65
22 juni 2014 Amsterdam, Nederländerna Nederländerna- Sverige 51-73
18 juni 2014 Södertälje, Sverige Sverige- Ryssland 57-52
11 juni 2014 Luleå, Sverige Sverige- Nederländerna 72-45
7 juni 2014 Moskva, Ryssland Ryssland- Sverige 65-51
1 juni 2014 Gdansk, Polen Polen-Sverige 47-53
31 maj 2014 Gdansk, Polen Polen- Sverige 57-41
24 maj 2014 Druskininkai, Litauen Litauen- Sverige 86-79
22 maj 2014 Druskininkai, Litauen Litauen- Sverige 67-71
18 maj 2014 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 40-59
17 maj 2014 Helsingfors, Finland Finland- Sverige 71-73

Källor[redigera | redigera wikitext]

  1. ^ [a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd be bf bg bh bi bj bk bl bm bn bo bp bq br bs bt bu bv bw bx by bz ca cb cc cd ce cf cg ch ci cj ck cl cm cn co cp cq cr cs ct cu cv cw cx cy cz da db dc dd de df dg dh di dj dk dl dm dn do dp dq dr ds dt du dv dw dx dy dz ea eb ec ed ee ef eg eh ei ej ek el em en eo ep eq er es et eu ev ew ex ey ez fa fb fc fd fe ff fg fh fi fj fk fl fm fn fo fp fq fr fs ft fu fv fw fx fy fz ga gb gc gd ge gf gg gh gi gj gk gl gm gn go gp gq gr gs gt gu gv gw gx gy gz ha hb hc hd he hf hg hh hi hj hk hl hm hn ho hp hq hr hs ht hu hv hw hx hy hz ia ib ic id ie if ig ih ii ij ik il im in io ip iq ir is it iu iv iw ix iy iz ja jb jc jd je jf jg jh ji jj jk jl jm jn jo jp jq jr js jt ju jv jw jx jy jz ka kb kc kd ke kf kg kh ki kj kk kl km kn ko kp kq kr ks kt ku kv kw kx ky kz la lb lc ld le lf lg lh li lj lk ll lm ln lo lp lq lr ls lt lu lv lw lx ly lz ma mb mc md me mf mg mh mi mj mk ml mm mn mo mp mq mr ms mt mu mv mw mx my mz na nb nc nd ne nf ng nh ni nj nk nl nm nn no np nq nr ns nt nu nv nw nx ny nz oa ob oc od oe of og oh oi oj ok ol om on oo op oq or os ot ou ov ow ox oy oz pa pb pc pd pe pf pg ph pi pj pk pl pm pn po pp pq pr ps pt pu pv pw px py pz qa qb qc qd qe qf qg qh qi qj qk ql qm qn qo qp qq qr qs qt qu qv qw qx qy qz ra rb rc rd re rf rg rh ri rj rk rl rm rn ro rp rq rr rs rt ru rv rw rx ry rz sa sb sc] ”Svensk basket”. Svenska Basketförbundet. Arkiverad från originalet den 16 juli 2012. https://web.archive.org/web/20120716231230/http://iof1.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_25411/cf_74/Lanskamper_Damer.PDF. Läst 19 mars 2014.